חדשות מחברת Fendt

המזרעה המדשנת החדשנית של חברת פנדט מצטיינת בדיוק הפיזור גם של דשנים מגורענים וגם מבטיחה פיזור אחיד ומדיוק של הזרעים בפס הזריעה

טכנולוגיית המזרעה המדשנת החדשנית של חברת פנדט, הגיעה למימוש לברזיל, אחרי שתוכננה ונבנתה במפעלי פנדט, שבסאו פאולו. מזרעה חדשנית זאת, בעלת השם השאפתני: MOMENTUM, מצטיינת בדיוק הפיזור גם של דשנים מגורענים וגם מבטיחה פיזור אחיד ומדיוק של הזרעים בפס הזריעה. בנוסף לאלה, יש לה גם את מכל הדשן הגדול ביותר מאלה של מתחריה. כלי זה שימש כאחת האטרקציות העיקריות בתערוכת AGRISHOW, שנערכה בסאו פאולו, בסוף אפריל השנה.

ה"מומנטום" מוצעת לקהל ברוחב של 40 שורות, עם או ללא מערכת לפיזור דשנים, במרווחים של 45 ס"מ. אפשר להזמין את הכלי למרווחים של 50 ס"מ עם שתי שורות פחות ברוחב. בדגם של 40 שורות, קיבול מכל הדשן הוא 5.3 טונות.
למרות רוחבו הענקי של הכלי במצב עבודה, כשהוא מקופל לנסיעה בדרכים, רוחבו אינו עולה על 4.2 מטרים. עובדה זו מקלה על המעבר בדרכים ומאפשרת גם להסיע את הכלי על משאית פלטפורמה להובלת מטען חורג.

כפי שמסביר מר חוזה גאלי, מנהל מפעלי פנדט בדרום אמריקה, כלי זה הוא אחד מאלה שיקפיצו את החקלאות הברזילאית לקראת ייצור בקנה מידה גדול, משום שיש בו את כל החדשנות האפשרית לזריעה מדויקת.

מומנטום - המזרעה החדשנית של חברת פנדט
מומנטום – המזרעה החדשנית של חברת פנדט

הצמיגים הכפולים שמוצבים בטור מבטיחים הידוק טוב ומאפשרים העברה קלה ומהירה, מזריעת גידול אחד לאחר. מרווח הזרעים האחיד בזריעת תירס עומד על 99.6% אחוזים, אפילו במהירויות נסיעה גדולות. טכנולוגית vApply מבוקרת על ידי תצוגת דור 3 של | 20 Seedsense 20. בתצוגה זו, האינפורמציה של כל הנקודות בכלי מבוקרת בזמן אמת.

בשימוש עם מפות יבול כמו Climate FieldView®, תצוגה זו יכולה לאפשר פיזור כמויות משתנות של דשן וזרעים, לשלוט בעומק ההטמנה של הזרעים, לנטר את פני הקרקע וגם לשלוט על מידת ההידוק בכל שורה ושורה.

יחד עם כל אלה, יש לכלי עוד יתרון חשוב. הוא מבטיח שכל היחידות תהיינה תמיד במגע עם הקרקע, ועל כן עומק הזריעה הנכון יישמר תמיד. דבר זה נעשה בזכות שהיחידות אינן מחוברות ישירות לקורה הראשית, אלא בעזרת מסגרות, שמחולקות לשלושה חלקים, וקשורות לשני צילינדרים הידראוליים. כל אלה מבטיחים שכל יחידת שורה תהיה תמיד במגע נכון עם הקרקע.

בנוסף לאלה, הצילינדרים שמשמשים במקום קפיצים (חידוש אקסקלוסיבי של "מומנטום") מבטיחים בעזרת חיישנים, שהיחידות יחתכו את הקש ויטמינו את הזרעים תמיד בעומק האחיד והרצוי.