ניהול ידע ורגולציה מאי 2023

  מחבר:
 • מירי אטיאס

אנו ממשיכים בסדרת ההרצאות "גד"ש בנעלי בית" בקבוצת הפייסבוק, בימי חמישי בשעה 18:00, רשימת ההרצאות המתוכננת החודש

 •   15.6 שילוב אוזון בחקלאות – שי, חברת קלין ביט

להצטרפות לקבוצת הפייסבוק, לחצו על הקישור המצורף https://bit.ly/2RxkzVY:

כמו כן, לאחרונה השקנו ערוץ Youtube חדש לארגון עובדי הפלחה. בערוץ תוכלו למצוא הקלטות של כל ההרצאות בפייסבוק ועוד הרצאות נוספות.

מוזמנים להירשם כמנויים לערוץ: https://www.youtube.com/channel/UCof1LvKCFZ8Y8LE_S7cKpOg/featured

חדש באתר מאי 2023 (ידיעות נבחרות):

 • חדשות ועדכונים
  • נוהל תמיכה למיכון וטכנולוגיות חדשות, חקלאות מדייקת ומיכון חוסך כח אדם לשנת 2023 משרד החקלאות מפרסם נוהל שיסייע לחקלאים לרכוש מיכון, לרבות מיכון התומך בממשקי שימור קרקע, מערכות, חומרה או תוכנה המשתייכות לאחת או יותר מן הקבוצות המפורטות בנוהל באתר המשרד. סך התקציב יעמוד על 30 מיליון ₪ בשנת 2023, אחוז מענק יעמוד על עד 30%. מבקשים אשר יצרפו לבקשה גם תו "מיוצר בישראל", ניתן יהיה להגדיל את המענק בכ-5% נוספים. להמשיך לקרוא
 • ניר ותלם אונליין
  • הערכת התרומה הכלכלית של ניסוי – מפת עשבייה בחיטה לצמצום שימוש בקוטלי עשבים 2022 בדיקת הערך הכלכלי של ניסוי היא מורכבת מכיוון שפעמים רבות ניסוי מסוים הוא חוליה בשרשרת של ניסויים וקשה להעריך את תרומתו של ניסוי יחיד, כמו כן ישנם ניסויים שבתהליך הביצוע שלהם נוצרו טכנולוגיות נוספות או תובנות נוספות, שהייתה להם תרומה במקומות אחרים, שלא נמדדים בניסוי זה או לא נמדדים בכלל. ניסויים יישומיים נעשים על ידי מדריכים וחוקרים בתחום, דבר שמקדם דיאלוג עם השטח ולמידה הדדית ומשפר את ידיעותיו ומיצובו של המדריך/חוקר וגם נושא זה אינו נמדד. להמשיך לקרוא
  • HYDROGEN FENDT בתצוגה לנושא המימן כדלק, שהתקיימה בחודש פברואר השנה, הציגה חברת "פנדט" את האבטיפוס הראשון של טרקטור, שפועל על מימן כדלק. להמשיך לקרוא

אירועים מתוכננים יוני 2023: לוח אירועים

 • קורסים וימי עיון:
  • החודש סיימו בהצלחה 25 משתתפים את קורס פקחי הגנת הצומח ו-25 משתתפים את קורס יישום רחפנים בחקלאות. לאור המשובים של המשתתפים, אנו מתחילים כבר לתכנן את המחזורים הבאים של הקורסים הללו.

מצורפת תכנית קורסים לקיץ הקרוב:

תכנית קורסים קיץ 2023 –– ארגון עובדי הפלחה

תחום מועד  משוער לפתיחת קורס מקום פרטים
חשמלאי שירות (משרד העבודה) 2.7.23 זום + רמלה https://falcha.co.il/news-updates/service-electrician-course-2023/
קהילת המיכון – יום עיון GPS 3.7.23 קיבוץ הזורע https://falcha.co.il/news-updates/gps-seminar/
סדנת המשך לצומחים יחד – דיני עבודה +משא ומתן 5.7.23 מפעלי העמק https://falcha.co.il/courses/falcha-courses/growing-together-follow-up-workshop/
ריתוך 18.7.23 כפר ורבורג https://falcha.co.il/news-updates/basic-welding-course-in-kfar-warburg/
שמאות חקלאית 30.7.23 מפעלי גרנות https://falcha.co.il/news-updates/agricultural-appraisal-course/
הידראוליקה 28.8.23 באר שבע https://falcha.co.il/courses/falcha-courses/hydraulics-course-august-2023/

 

 

 • שיתופי פעולה/ פעילויות נוספות
  • JDlinkעמוס ואני נפגשנו עם חב' מפרם במטרה ללמוד את היכולות של JD link של ג'ון דיר. מערכת ה- JD Link הנה מערכת ניהול, שליטה ובקרה בה מוטמעת טכנולוגיית חיבור מרחוק, המערכת מעניקה למשתמשים בה אופציות שליטה וניהול חדשות המחברות במישרין את הטרקטור/קומביין וכיו"ב למערכת הניהול.
  • סיור מיכון בחו"ל – לבקשת אנשי מיכון, עמוס ואני מנסים לארגן סיור מקצועי שיכלול ביקור במפעלים וכן ביקורים בגד"ש. אנחנו בוחנים את כל האפשרויות ונעדכן ברגע שתהיה לנו תכנית מוכנה.
  • בתי ספר – הגיעו אלינו פניות מבתי ספר לסיוע בבניית תכניות לימודים בתחומים של מיכון חקלאי ורחפנים. אנו בוחנים אופנים לסיוע. כמו כן, הגשנו בקשה למשרד החקלאות לסיוע במימון קורסים בתחום המיכון החקלאי. לפי בדיקה שערכנו, מאז הרפורמה בחינוך הטכנולוגי (תשס"ד), לימודי הנדסת מיכון חקלאי כבר כמעט ולא קיימים בארץ. הקורסים הללו חשובים מאוד לטובת בניית עתודה חקלאית צעירה בתחום זה.
 • רגולציה/ גורמי ממשל
  • GPSבעקבות בדיקה מקיפה בנושא ובקשה שלנו, נוסף מענק לאנטנות חדשות בנוהל תמיכה בהאצת הטמעת טכנולוגיות חדשות. הפתרון הזה מומלץ בחום לכל מגדל אשר סובל באופן תדיר מתקלות. במסמך של מערך הסייבר הלאומי נימקו את ההמלצה כך:

 

  • מתקפת סייבר על בקרים של קוונועים – בעקבות מתקפת סייבר על בקרים של קוונועים, הנכם מוזמנים למפגש זום בנושא סכנות סייבר והגנת מערכות חקלאיות מבוקרות. הזום יתקיים ביום ה' 8/6 בשעה 15:00 .במפגש יעביר הרצאה יבגני בלוך, CTO של יוניטרוניקס ובה המלצות להתמודדות עם התקפות סייבר. השתתפותכם חשובה! קישור לזום:
   https://us02web.zoom.us/j/81345767828?pwd=Yk84ekpSa2JPSG1ENjRZSUloZFlNZz09

 

בברכה,

מירי אטיאס, 052-3610047, miri@falcha.co.il