ניהול ידע ורגולציה – נובמבר 2020

  מחבר:
 • מירי אטיאס

ניהול ידע ורגולציה נובמבר 2020

אנו ממשיכים בסדרת ההרצאות "גד"ש בנעלי בית" בקבוצת הפייסבוק, בימי חמישי בשעה 17:00, רשימת ההרצאות המתוכננת החודש:

 • 2.12 יצור תחליפי בשר מהצומח- וובינר – עם חב' GFI- בזום משעה 13-15
 • 3.12 קרקעות, מיכי דרורי, ראש המחלקה המשפטית, התנועה הקיבוצית
 • 17.12 חקלאות בעידן השלום החדש והפוטנציאל הטמון בו, שמואל שי, יו"ר הפורום הישראלי למדינות המפרץ
 • 24.12 השקיה מדייקת, מתן רהב, cropx
 • 31.12 סיכום שנה בחקלאות – פוקוס על הגד"ש, אילנה דרור, התאחדות חקלאי ישראל

להצטרפות לקבוצת הפייסבוק, לחצו על הקישור המצורף https://bit.ly/2RxkzVY

חדש באתר נובמבר 2020 (ידיעות נבחרות):

אנו שמחים להגיש לכם את התכנית  "צומחים ביחד" – תכנית ניהול מתקדמת למנהלים שנבנתה במיוחד עבורכם. התכנית מאפשרת לכם להשקיע בעצמכם ולהתפתח דרך הרחבה של כלים ומיומנויות להתמודדות עם מגוון אתגרי הניהול בכלל וניהול בחקלאות בפרט. אנו מאמינים כי למידת עמיתים משותפת מועילה מאוד ומעשירה את החוויה לכל המשתתפים.

להמשיך לקרוא

מצורפת הזמנה לכנס מקוון של סיכום מחקרים בפלחה חורף – עונת 2020, שיתקיים ביום שלישי – 8.12.2020. קישור ל'זום" יישלח לפני מועד המפגש.

להמשיך לקרוא

 • ניר ותלם אונליין

בעונת תש"ף (2019-2020) זו השנה ה-46 ברציפות והשנה ה-27 מאז הכנסת ממשק אי פליחה, המשכנו לבחון את גידול החיטה בממשקים שונים בניסוי ארוך הטווח שבחלקות קבועות בגילת. בעונה זו טיפול הזרחן חזר לשתי רמות בדומה לרמות ההיסטוריות שניתנו טרום ביצוע המחקר של השבת פוריות.

להמשיך לקרוא

במחקר זה נאספו זני חיטה מסורתיים שמקורם מישראל, שהופקדו בעבר באוספים עולמיים, והושבו לשימור בארץ. המחקר כולל אפיון אוסף של זני חיטה מסורתיים מבחינה אגרונומית, גנטית וגנומית.

להמשיך לקרוא

צוות התכנון של מסי פרגוסון, לא חרג בהרבה מן התכנון הבסיסי של הטרקטורים הקודמים. יש להם אותו מכסה מנוע משופע, אותן כנפיים רחבות וגם צורת התא, נראים זהים, לכן הטרקטורים בסידרה S8 חדשה זו, הטרקטורים בעלי ההספקים של 205-256 כ"ס, נראים מבחוץ, כמו שמקובל לקרוא "רטרו", או במבט לאחור. לעומת זאת, במבט פנימה, יש בהם חידושים לא מעטים

להמשיך לקרוא

התפשטות העשבים העמידים בגידולי תבואות בנגב הולכת ומחריפה במשך השנים וכיום קשה למצוא חלקות גד"ש שאינן משובשות בעשבים רעים – דגניים ורחבי עלים – בהם התפתחה עמידות לקוטלי העשבים המקובלים. הבעיה הקשה הזו החלה בהתפשטות עשבים רעים עמידים בשדות חיטת הבעל וזלגה אל חלקות השלחין בגלל השימוש בקוטלי עשבים שפועלים באותו מנגנון פעולה.

להמשיך לקרוא

פעילויות נוספות

 • קורס מיכון לאסירים משוחררים – בהמשך לשיתוף פעולה של ארגון עובדי הפלחה עם הרשות לשיקום האסיר, אנו מארגנים בקרוב קורס מיכון חקלאי לאסירים משוחררים. הקורס יתקיים במכללת ספיר וינוהל על ידי יוסי קשתי מהמכון להנדסה חקלאית. מטרת הקורס הינה לבחון אפשרויות לשילוב בוגרי בקורס בעבודת המיכון בגד"שים באזור הדרום.
 • חדשנות – אנו משיקים שיתוף פעולה עם חברת טרנדליינס – חממה לניהול יזמות טכנולוגיות, פרטים על שיתוף הפעולה יוצגו במסגרת פורום חדשנות שיתכנס בקרוב.

רגולציה

 • פשיעה חקלאית – החודש נפגשתי ביחד עם עודד כהן עם מיכל ידיד, קצינת חקירות במג"ב. מיכל תדאג לשלוח לנו הדרכות לשימוש בכלים מקוונים לדיווח על אירועים וכן חומרי עזר נוספים לחקלאים. נרכז את כל המידע באתר הארגון ברגע שיגיע אלינו.
 • טרקטור עם רצועת גומי – נתיבי ישראל יבצעו בקרוב בדיקה של השפעה של טרקטור עם רצועת גומי על הכביש, זאת במטרה להחליף את תווית הרישוי מצבע שחור לצהוב.
 • ביטול מכס על חלקי חילוף – התבשרנו שהנושא מטופל ונשקל לחיוב. נעדכן בהמשך כאשר יאושר פטור על מכס לכל חלקי החילוף שמשמשים לציוד חקלאי.
 • מענקים למיכון חקלאי – שלחנו מכתב פניה למנכ"ל משרד החקלאות במטרה להרחיב את המענקים לציוד כגון : מחרשות, דיסקוסים וכו'. לאחרונה פורסם נוהל חדש ל2020-2021 אשר נותן מענה חלקי לבקשתנו.
 • GPS – בקרוב יוקם חמ"ל מטעם משרד החקלאות אשר יקבל פניות בנושא תקלות לווין וידאג לטפל מול הגורמים הרלוונטיים. בהמשך יבחנו מספר חברות טכנולוגיה שיציעו פתרון טכנולוגי לפתרון הבעיה.

בברכה,
מירי אטיאס, 052-3610047, miri@falcha.co.il