ארגון עובדי הפלחה
ניר ותלם 3
מחירון דיגיטלי
גלבוע טייר סנטר

קנט פיצתה את חקלאי הדרום בלמעלה מ-10 מיליון ₪ עבור נזקים ליבולי החיטה והשעורה

27/08/2011

חברת הביטוח קנט, המבטחת נזקי טבע בחקלאות, תפצה את מגדלי הפלחה בדרום הארץ בלמעלה מ-10 מיליון שקל עבור נזקים ליבולי החיטה והשעורה. החקלאים יפוצו על אובדן ההכנסה במסגרת הפוליסה החדשנית שהשיקה החברה לפני כשנתיים. ביטוח ההכנסה של קנט, המגובה בתמיכה ממשלתית, נועד להבטיח לחקלאים הכנסה מינימאלית לדונם ובא לעודד גידולי פלחה במטרה לשמור את אדמות המדינה.

ביטוח ההכנסה של קנט מגן על הכנסתו של החקלאי בכך שהוא מבטיח את המחיר הצפוי לחקלאי במועד הזריעה, כפול היבול האזורי הממוצע. על פי הפוליסה, בכל מקרה שמכפלת היבול והמחיר בעת הקציר תפחת מ-75% מהמכפלה המובטחת ביום הזריעה, יקבל החקלאי את ההפרש כפיצוי.

מנתוני קנט עולה כי החברה שילמה למגדלים באזור שמדרום לקריית גת למעלה מ-10 מיליון שקל. הפיצויים שולמו עבור נזקים שנגרמו לכ-133,200 דונם חיטה ועוד כ-11,300 דונם שעורה, שהכנסתם נפגעה ממיעוט גשמים בחורף החולף.

בסך הכול, בשנתיים שבהן קנט מפעילה את הביטוח החדשני שילמה החברה למעלה מ-30 מיליון שקל למגדלי הפלחה בדרום הארץ.

לדברי דוד גינזבורג, מנכ"ל קנט, זוהי השנה השנייה שביטוח ההכנסה הוכיח את חיוניותו וממגדלי הפלחה בדרום נמנעו נזקים כבדים של עשרות מיליוני שקלים. "קנט תמשיך לתמוך במגדלים ולהעמיד לרשותם את הכלים המשוכללים ביותר בתחום ביטוח נזקי הטבע", הוסיף גינזבורג.

הדפסשלח לחבר

עוד בנושא חיטה...

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד