ארגון עובדי הפלחה
מחירון דיגיטלי
ניר ותלם 3
גלבוע טייר סנטר

לשבור את השתיקה

22/12/2015

ענף החקלאות באיגוד השמאים ערך כנס ביום ראשון, 20 בדצמבר 2015, בנושא חקלאות ימית. את הכנס הנחה השמאי יקותיאל שרעבי והשתתפו בו יו"ר ענף החקלאות באיגוד עמוס רגב, יו"ר האיגוד עו"ד דורון חבקין, יו"ר ענף שמאות ימית באיגוד דן פרומר, היועץ המשפטי של האיגוד עו"ד שלומי תוסייה-כהן, מנהל תחום חקלאות ימית במשרד החקלאות אינג' נועם מוזס, שדיבר על סיכונים ותחזיות בחקלאות הימית, מנכ"ל "גילי אוושן טכנולוגיה יוסי מלכנר, שסקר את ענף החקלאות הימית בעולם ובארץ, את המגמה העולמית של חקלאות בלב ים ועוד.

 

 עמוס רגב, יו"ר ענף החקלאות באיגוד השמאים, הפנה את דבריו לראשי המדינה: "אנו מקיימים את הכנס הזה בתקופה בה יצאה המדינה במכרז להקמת כלובי דגים להפקת דגה בים התיכון מול חופי אשדוד, ולכן יש לו חשיבות רבה. בהזדמנות זאת, אני מוצא לנכון לשבור שתיקה לאור מצבה הקשה של החקלאות ולאור מצב החקלאים, הנמצא בכי רע, ומאלצם להיאבק בימים אלה ממש על מטה לחמם. אני קורא לראש הממשלה, מר ביבי נתניהו, לתת גז, להתערב ולדאוג לקידום הרחבת גידול הקנאביס למטרות רפואיות במגזר החקלאי ליצוא. מדובר בגידול שהפוטנציאל הגלום בו גבוה לאין ערוך מתחום הגז. בנוסף, אני פונה לשר האוצר, משה כחלון, חברנו לשעבר באיגוד, ושואל האם נכון הוא שקרן הפיצויים של מס רכוש דורשת לקבל בחזרה 150 מיליון שקל מקדמות שניתנו לנפגעים? במידה ונתון זה נכון, מן הראוי שייעשה בדק בית בעניין, שכן הדבר נשמע מטורף והזוי. קריאה אחרונה אני שולח מכאן למשרד החקלאות ולעומד בראשו, לגלות מעורבות יתר בכל הקשור לתחומי המשרד, לקחת את המושכות בידיים ולא לאפשר לגורמים אחרים להוביל נושאים חקלאיים כדוגמת פיצוי לחקלאים בעקבות מבצע 'צוק איתן', הרחבת גידול הקנאביס הרפואי, יוקר המחייה ועוד".

 

 

עמוס רגב, יו"ר ענף החקלאות באיגוד השמאים

 

לדברי עו"ד דורון חבקין, יו"ר איגוד השמאים: "כשמאים חקלאים אנו רואים חשיבות רבה בקידום חקלאות ימית כחקלאות חדשה ומודרנית המהווה אופציה נוספת על החקלאות המסורתית. מדובר בתחום שיכול לספק תעסוקה לחקלאים רבים".

 

אינג' נעם מוזס, מנהל תחום חקלאות ימית במשרד החקלאות: "בשנים האחרונות ישנה האטה בשלל הדיג והצפי הוא כי בתוך כחמש שנים, 90% מהדגה הטבעית תיכחד. במקביל, חלה עלייה בצריכת הדגים העולמית, בעיקר עקב עליית המודעות לאוכל בריא, ולכן ישנה עלייה בולטת בחקלאות מים שמתמקדת בגידול דגה. מדובר בענף בעל קצב הגידול המהיר ביותר מבין ענפי ייצור המזון, ובארץ יש לו פוטנציאל אדיר".

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד