ארגון עובדי הפלחה
ניר ותלם 3
מחירון דיגיטלי
גלבוע טייר סנטר

חקלאות מדייקת

השבוע, 16-12 ביולי, מתקיים כנס בינלאומי בנושא חקלאות מדייקת במכון ולקני בבית דגן. אנשי מדע מכל העולם הגיעו כדי להציג מחקרים חדשים ופיתוחים חדשניים בתחום
14/07/2015

היוזמה לכנס נולדה והתגבשה לכלל מעשה במכון למיכון חקלאי במכון וולקני. היו"רים של הכנס הם ד"ר ויקטור אלחנתי, מנהל המכון, ויפית כהן, חוקרת מן המכון.

אנשי מדע מארצות הברית, בריטניה, בלגיה, יוון, גרמניה, צרפת, איטליה ברזיל ומדינות נוספות הגיעו לכנס כדי להציג תוצאות מחקרים חדשים ופיתוחים חדשניים בתחום חקלאות מדייקת. ספר עב כרס, המכיל את תקצירי ההרצאות שידוברו בכנס, חיכה לנרשמים בדוכן הקבלה של הכנס. משתתפים שלא נרשמו לכל ימי הכנס יכולים לרכוש את הספר במחיר של 160 ₪.

בבוקרו של יום שני, 13 ביולי, התקיימה הפתיחה הרשמית של הכנס. בין היתר, שמעו הנוכחים את ההרצאה המעניינת "מגוטנברג עד צוקרברג – כיצד שינתה הטכנולוגיה את חיינו," מפיו של פרופסור שיזף רפאלי.

הרצאות פרונטאליות הנמשכות 20 דקות התקיימו באודיטוריום כהן, בשני אולמות, ובמקביל, בבניין מכון וולקני התקיימה סדנת רובוטיקה, שהיתה פתוחה גם לציבור הרחב.

את הפעילות בסדנת הרובוטיקה הובילו דוקטור אביטל בכר מהמכון למיכון חקלאי וד"ר ויקטור אלחנתי. לדברי בכר, הסביבה החקלאית היא סביבה דינמית משתנה ויש צורך במערכות מורכבות שיוכלו לענות על הצרכים של סביבה כזו, ומכאן גם מחירן הגבוה של המערכות הקיימות.

בתגובה להערה של אחת המשתתפות בסדנה, ציין בכר כי כאשר מוצאים מערכת או כלי מן המעבדה לשדה או לחממה, נתקלים במגוון בעיות תפעול, כמו מציאת מקורות אנרגיה זמינה, כמה זמן יכול המכשיר לפעול בשדה הרחק ממקורות אנרגיה, תנאי שטח משתנים, כוח אדם שאמור להפעיל את המכשיר וקשיים טכנולוגיים נוספים. צריך לקחת בחשבון מגוון רחב של משתנים בעת הפיתוח של מכשיר חקלאי חדש, סיכם בכר.

 


דוכן הקבלה לנרשמי הכנס

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד