מהנעשה בארגון – מרץ 2023

במהלך החודש ירדו הגשמים שלהם ציפינו במהלך כל החורף. ללא ספק הגשמים הללו שינו את מערך קבלת ההחלטות של החקלאים לגבי קציר לתחמיץ שחת או גרעינים

הבעיה בשטח כרגע איננה מחסור במים, אך בכל מקרה, פוטנציאל היבול נפגע ואנו צופים יבולים נמוכים מהממוצע גם במזונות הגסים וגם בכמות הגרעינים שצפויים להיקלט בקציר.

חיטה:

1.החלו ההכנות לקציר במספר מישורים:

  • הצהרות חיטה. יש צורך דחוף לשלוח אלינו את ההצהרות בכדי שנוכל להיערך בזמן לקליטת החיטה וכן להצהיר למשרד החקלאות ולזכיינים על הכמות הצפויה. אנא מכם, שלחו הצהרות חתומות בהקדם.
  • נחתם הסכם בינינו לבין חברת ההשגחה (ג'סקו).
  • נחתם הסכם בין הזכיינים לביננו לגבי התנהלות הקציר.
  • נחתם הסכם ביננו לבין הזכיינים לגבי מכירת חיטה מסוגים שונים (פסולה, מצומקת וכו'…)
  • הוכנה טיוטת הסכם לחתימה בין כל ספקי החיטה לבין הזכיינים.
  • בוצעה הזמנה לפנקסי תעודות משלוח לקציר ימסרו לכם דרך הרומ"אים.

במהלך החודש הקרוב נפגש עם המגדלים בכל האזורים לצורך הסבר על אופן ההתנהלות וההתחשבנות בקציר הקרוב.

  1. המחיר הבורסאי של החיטה (מסך יולי), נכון לכתיבת שורות אלה, עומד על 1,470 ₪ לטון במונחי מחיר לינקג'. אי לכך עדיין לא מאוחר לרכוש הגנות במחירים טובים.

שעורה:

כבכל שנה, אני נערך למכירת גרעיני שעורה לרוכשים פוטנציאלים. עדיין לא נסגר מחיר. אעדכן ברגע שיהיה כיוון כדי לקבל מכם משוב. חשוב לציין שבמו"מ מול הרוכש אני נדרש לתת הערכת כמות. עדיין לא קיבלתי הצהרת כוונות מכולם וזה מקשה על תהליך המו"מ. אנא מכם, מי שמעוניין לקחת חלק בשיווק המשותף, שיעדכן בהקדם.

בצורת:

נערכו 2 סיורי בצורת בדרום- אחד לפני גשמי מרץ ואחד לאחריהם. כמו כן, תוכנן סיור בצורת באזור בית שאן שבוטל לאחר הגשמים. ככל הנראה ישנה פגיעה ביבול ויתכן כי למרות הגשמים, תוכרז בצורת. במהלך החודש הזה מתוכנן סיור בצורת עם וועדת הבצורת. להלן מספר תמונות להתרשמותכם מהסיור האחרון בחלקות חיטה, שעורה ותלתן.

הגענו לישורת האחרונה לפני קציר הגרעינים ואאחל לכולכם ברכה בעמלכם.

מאחל לכולכם חג פסח שמח שנשים בצד את כל המחלוקות, שנתמלא באווירה של התחדשות לטובה ושנעשה ונצליח.