מהנעשה בארגון – יולי 2021

    מחבר:
  • דורון אליהו

החודש עסקנו רבות בגזירות הניחתות עלינו מכל עבר

תכניות רשות המים להעלות את מחירי המים והרפורמה המתוכננת באוצר ובמשרד החקלאות לפתיחת היבוא דרשו מכולנו התייצבות למאבק. התוכניות הנ"ל נושאות את דגל "יוקר המחיה" של האזרחים ואני שואל, האם ירידה של מספר אחוזים בודדים מהמס שמשלמים על דלק, או מהמס על רכבים חדשים, או המס על קרקעות לבניה, לא יוזילו באופן הרבה יותר משמעותי את יוקר המחיה כאן?

השבוע יוצאנו מלטרון בשיירה לעבר משרדי הממשלה בירושלים בהפגנה עוצמתית עם אחדות ברמה כזו, שלא יוכלו להתעלם מאתנו ומדרישותינו. כולי תקווה שמחאתנו הצודקת תישא פרי.

חיטה:

כידוע, הסתיימה עונת הקציר ובשבוע שעבר, נערכה מסיבת סיום הקציר בנגב בניצוחו של איציק אמיתי. היה שמח טעים ומהנה. תודה לאיציק על הארגון המושקע.

בנוסף, נערכה פגישה עם עמק יזרעאל בנושא הפקת לקחים וסיכום עונת החיטה במנפטה.

במהלך חודש אוגוסט, אנו נקבל את מחיר החיטה הסופי ונוכל להכין גמר חשבון.

משרד החקלאות עומד לקראת פרסום מכרז חיטה לשנת השמיטה וכשהיא תפורסם, נעדכן אתכם בדבר הנוהל וההתנהלות של קבלת החיטה בשנה הבאה.

בצורת:

בפגישה שקיימנו עם אנשי קרן הפיצויים (מס רכוש), הגענו להסכמות בעניין מחירי המוצרים. סוכם כי את הערכת היבולים הם יקבלו מהמגדלים. לאחר קבלת הנתונים ייעשה תחשיב של הפיצוי המגיע למגדלים בקו הבצורת.

קנט:

בישיבתנו עם קנט בעניין פוליסת ביטוח לענף הפלחה לשנת השמיטה, סוכם כי יערך ביטוח לגידול שעורה, חיטה ושיבולת שועל במסגרת זריעה מוקדמת. מי שמעוניין שלא לזרוע בשנת השמיטה, יוכל לבטח את שטחיו בתוספת עלות של 3 ₪ לדונם (ובתנאי שיבטח את שטחיו גם בביטוח הרגיל).

ירקות לתעשייה:

בפגישה שקיימנו עם ארגון מגדלי ירקות ומועצת הצמחים סוכם כי לאור האירועים שחוו המגדלים השנה בשעועית ובאפונה, נפעל לשינוי מספר סעיפים בהסכמים מול המפעלים.

יחד עם זאת ולאחר פגישה שהתקיימה עם סנפרוסט, הוחלט לחלק עוד השבוע, את רוב הכספים שנגבו מהמגדלים בגין פול הנטישות. לאחר קבלת התמורה מהמפעל ומהקוטף, יערך גמר חשבון סופי ולאחריו תחולק היתרה למגדלים.

מאחל לכולם המשך עשייה ברוכה והצלחה במאבקינו.

שלכם,

דורון אליהו doron@falcha.co.il  050-7779897