מהנעשה בארגון – פברואר 2023

החורף שממאן להגיע גורם לנזק של עשרות אחוזים בפוטנציאל היבולים בכל הארץ. אנו עדיין מייחלים לחודש מרץ גשום שיוכל לשפר את תמונת המצב אם כי התחזיות לא מנבאות גשם בשבוע הקרוב אלא דווקא חום. ממשיכים להחזיק אצבעות.

חיטה:

שלושה זכיינים זכו במכרז – קציר ברכת הארץ, מובילי העמקים ורמי בן שושן.

התחלנו החודש במו"מ מול זכייני החיטה במטרה להגיע להסכמות לגבי אופן ההתנהלות של העונה הקרובה.

הגנות חיטה:

במהלך החודש נרכשו הגנות במחירים טובים (370-380$ לטון בערך) ובסה"כ נרכשו עד כה לקציר 2023 חוזים בכמות של­­­­­­­­­­­­­ 23,000 טון.

מזונות גסים:

כל אזור מנהל שיחות פרטניות עם הרפתנים ומרכזי המזון ברמה האזורית ובהתחשב בנתונים הקיימים והמתאימים לכל אזור בנפרד. ככל הידוע לנו, ישנן התקדמויות באזורים מסויימים.

קציר ירוק:

נוהל קציר ירוק ליישובי עוטף עזה (במרחק 7 קמ' מהגבול) יצא לדרך בדומה לנוהל שהיה בשנים האחרונות. ירון גרימברג אוסף את נתוני השטחים הזכאים לתמיכה עבור קציר לתחמיץ ושחת.

הסכם תירס לתעשייה:

בחודש שעבר הגענו להסכם עם חברת זנלכל בעניין מחירי תירס ומועדי זריעה שונים לשנת 2023. שימו לב כי לעת עתה ההסכם הוא לשנה אחת בלבד. הסכם חדש יועלה לאתר שלנו בימים הקרובים.

קנט:

לאחר סיור עם נציגי הקנט באזור הדרום ביקשנו לבצע שינוי במועדי הדיווח של שינוי הייעוד של שטחי השחת. לצערנו נענינו בשלילה ולכן הפצנו מכתב, בו אנו מזכירים לכם מהם מועדי שינוי הייעוד במידה וקיים סיכוי לקציר לשחת.

נערכה פניה נוספת שלנו לקנט בנושא מחירי תשומות של גידול התירס והנושא נמצא בבדיקה של קנט. ככל שיראו צורך לבצע שינוי, הוא ייעשה כבר בפוליסה הנוכחית.

כנסים וסיורים:

נערכו החודש מספר כנסים – סיכומי עונה של הכותנה, האגודה לגד"ש וירקות, האגודה לעשבים רעים וכן מפגשי מגדלים באזורים וסיורים. סיור בדרום נערך בשבוע שעבר באזור גברעם ויד מרדכי בו התרשמנו שקיימות גם חלקות חיטה שנראות טוב למדי…

אסיים בתקווה לחודש חורפי וגשום.

וחג פורים שמח לכולכם.