ארגון עובדי הפלחה
מחירון דיגיטלי
ניר ותלם 3
נושא לדיון - אוקטובר 2006

 

תקופת החגים מאחורינו, ואף אוקטובר עבר, ואנו מתחילים מחזור חדש של גידולי שדה.

החג האחרון במסגרת "החגים", הינו חג שמיני עצרת, או כפי שמקובל לקרוא לו בארץ ישראל, שמחת תורה. בחג זה יש סגירת מעגל ותחילת מעגל. מחזור אחד של קריאה ולימוד בתורה מסתיים עם קריאה בפרשת "וזאת הברכה" של ספר דברים, ומתחיל מחזור חדש של קריאה ולימוד בתורה, בפרשת בראשית, של ספר בראשית, שהיא הראשית של הכל.

וכבר בשבוע השני לקריאה החדשה מופיע הפסוק בבראשית, פרק ח', פסוק כ"ב:

עֹד כָּל-יְמֵי הָאָרֶץ:  זֶרַע וְקָצִיר וְקֹר וָחֹם וְקַיִץ וָחֹרֶף וְיוֹם וָלַיְלָה לֹא יִשְׁבֹּתוּ.

פרשנות הפסוק, לפי הפשט, אומרת לנו, החקלאים, רבות: מחזור השנה לפי עונות הוא קבוע, ואנו זורעים וקוצרים לפי עונות אלו ומושפעים רבות ממזג האוויר. עלינו לעשות את שלנו. להתמיד במחזור של זריעה ותקווה לקציר טוב, אבל אנו תלויים הרבה בחסדי שמיים, ובמקביל לקריאת התורה אנו מתחילים את המחזור שלנו "אחרי החגים" ו"סופרים" את התוצאות הסופיות בסוף המחזור.

איכות החיטה

כמו קאטו הזקן, אני חוזר על אותה מנטרה שוב ושוב, כי בנפשנו היא.

איכות החיטה נקבעת לפי מספר פרמטרים, שחלקם מאד חשובים חלבון, הקטוליטר, אינדקס גלוטן ועוד. במהלך השנים ידעו מטפחי זני החיטה שלנו לטפח זנים בעלי איכות גבוהה, עם נתוני גידול מעולים. אך בשנים האחרונות, בעיית האינדקס גלוטן הנמוך מכה בנו קשות. מתוך סיכום מבחני הזנים שפורסם בחוברת "גן שדה ומשק" הקודמת, ספטמבר 2006, אנו למדים שיש שונות גדולה בין הזנים השונים, מאינדקס גלוטן מעל 90 ועד אינדקס גלוטן שבין 40 ל- 50. כמו כן, התוצאות המסחריות של שווק החיטה ב- 2006, אנו מוצאים שיש שונות גדולה בין האזורים השונים, כאשר באזור אחד מגיעים בממוצע לאינדקס גלוטן קרוב ל- 80, ואילו באחר קצת מעל 60.

כל המבין בסטטיסטיקה יודע שכאשר מדובר בממוצע, יש חריגים למעלה ולמטה, ואם אומרים שבאזור מסוים יש ממוצע 60 , אזי יש באותו אזור גם כמות לא מבוטלת של 50 וכמות קטנה של 40 +.

טחנות הקמח, הלקוחות הסופיים שלנו, צועקות חמס ואנו צריכים להתחשב בכך, ולעשות ככל יכולתנו להעלות את אינדקס הגלוטן בכל דרך אפשרית, ואפילו במחיר של זריעת זנים עם פוטנציאל יבול נמוך, לפרק זמן, עד לפתרון הבעיה.

במסגרת פעילות לפתרון הבעיה, הוקם צוות אד-הוק, בארגון עובדי הפלחה. צוות של אנשי מקצוע ומחקר. אנו מנסים לתקוף את הבעיה מכל כיוון שהוא, ופתוחים לרעיונות שונים. אנו קוראים למחקרים בנושא זה. כמו כן, פנינו למשרד החקלאות והאוצר, לעזור לנו בתקציב הטיפול בבעיה וזאת מעבר לסכומים גדולים שהוקצבו לנושא ע"י המגדלים.

יש להניח שנידרש לנושא זה מעל דפי עלון זה עוד מספר פעמים, ועם כולם הסליחה מראש. יש לזכור שגידול החיטה למאכל מקיף כ- 700 אלף דונם ואוי לנו אם נייצר חיטה באיכות שאינה מהטובות בעולם.

                                                                                     גרשון שליסל

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד