שיפוץ עם חלקים לא מקוריים

    מחבר:
  • שלמה שמואלי

אמנם רוב המוסכים, שולחים מכלולים הידראוליים לשיפוץ בבתי מלאכה מיוחדים, אבל למעטים שמתעקשים לעשות את זה "בבית", הדברים יכולים להביא תועלת מרובה.

מבוסס על פרסומי Hydraulic Supermarket

שיפוץ של מכלול הידראולי, עד למצב דומה לחדש, דורש את ההחלפה של כל החלקים הבלויים, פרט לאלה שאפשר לתקן אותם בליטוש, או בציפוי כרום. מחיר השיפוץ תלוי בשלושה גורמים: עד כמה הבלאי בחלקים השונים חמור. מידת ההתמחות של בית המלאכה והטכניקות שלפיהן פועלים. שימוש בטכניקות מודרניות, יכול להציל חלקים שונים וכך לחסוך במחיר השיפוץ. לפעמים אפשר לחסוך עוד, של ידי שימוש בחלקים לא מקוריים.

חלקים אלה שמצויים בשוק, קיימים משני סוגים: 1) כאלה שיוצרו על ידי אותו יצרן, שסיפק אותם לבונה המכלול, אך אינם ארוזים באריזה של הבונה. על חלקים אלה, אפשר לסמוך שהם באיכות הטובה ביותר. 2) חלקים שיוצרו על ידי כל יצרן אחר ומתאימים במידותיהם לחלקים המקוריים. חלקים אלה יכולים להיות בכל איכות, החל מאיכות ירודה ועד לטובה מאוד. נשאלת השאלה כיצד להחליט אם להשתמש בחלק שאינו מקורי, שלרוב יהיה גם זול יותר, או שלא להשתמש בו. את בית המלאכה, אשר יבצע את השיפוץ של המכלול, כדאי לשאול שתי שאלות:

  • האם איכות החלק הלא מקורי, כבר הוכחה במבחן העבודה על מכלולים אחרים בעבר?
  • האם בית המלאכה ייתן אחריות לעבודת השיפוץ ולמשך כמה זמן?

אם בית המלאכה מגבה את עבודתו באחריות. הרי שאפשר להסכים לחלק הלא מקורי ללא חשש רב. מאידך אם הוא לא השתמש בחלק הלא מקורי בעבר ואיננו אחראי לגביו, אזי כדאי מאוד לחשוב פעמים, לפני נתינת האישור. למעשה עליך להחליט אם ועד כמה החלק הזול יעזור למלא את הציפיות ממנו, לעומת כמה שיעלה התיקון הנוסף, אם הוא לא יעמוד בציפיות.

למי שרוצה להעמיק יותר בנושא זה, מומלץ לעיין בעמודים 12 עד 18, בספר Insider Secrets to Hydraulics.

Insider-Secrets-to-Hydraulics. מכלול-הידראולי