ניו הולנד T4 חשמלי

    מחבר:
  • שלמה שמואלי

ע"פ נתונים מ"פרופי" 8.23 – ניו הולנד מכינה לציבור את הטרקטור החדש 4T, שהוא טרקטור חשמלי לגמרי, עם נתונים אוטונומיים עצמאיים.

לקראת שנת 2024, ניו הולנד  מכינה לציבור את הטרקטור החדש 4T, שהוא הטרקטור החשמלי לגמרי, עם נתונים אוטונומיים עצמאיים. הוא מיועד להיות יעיל יותר ברוב המשימות, לשנים רבות מעתה ואילך.  הוא אמור גם להיות הפיתרון האידיאלי, למשימות שאינן דורשות הספק גבוה, כמו למשל: בייצור שחת, ברפת, בחממות, בירקות, במטעים ובעבודות בעיריות.

מתחת ל"מכסה המנוע", מותקן מצבר ליתיום-יון גדול, בעל הספק של 110 קוו"ט לשעה, ומקסימום קיבול מתח של 400 וולט. הוא מייצר הספק כללי של 74 כ"ס, עם 65 כ"ס במעביר הכוח. הוא  מייצר מומנט  מתמשך,  שמושג גם במהירויות הנמוכות ביותר. הוא מסוגל לספק את החשמל לטרקטור לארבע שעות של עבודות ממוצעות, או שמונה שעות של עבודות קלות.

מעביר הכוח, הוא אלקטרו הידראולי. המצבר מתאים לטעינה גם בזרם ישר וגם בזרם חילופין. בטעינה עם מטען מסחרי של זרם ישר, הוא יגיע לקיבול מלא, תוך שעה אחת בלבד.

בהשוואה לדגם מקביל, בעל מנוע דיזל, ה-4T מציע ביצועים משופרים. הוא מצויד במערכת הנעה של 4X4, בממסרה בעלת 12X12 מהירויות, עם העברה לפנים ולאחור, ללא מצמד. כמו כן יש לו יציאות שמן אחוריות ואמצעיות, כולל השסתומים עבור מעמיס קדמי. הטרקטור מצויד גם ביציאות שקעים חשמליים, של 110 ושל 220 וולט, לשימוש של כל כלי העבודה הנדרשים.