טרקטור אוטונומי חשמלי חדש מבית ג'ון דיר

    מחבר:
  • שלמה שמואלי

חברת ג'ון דיר המליצה לכל סוכניה באירופה להגיע ולהשתתף בכנס שנערך בוואלנסיה ספרד,  להערכות ולצפייה בתמונות, לקראת תערוכת  Agritechnica שנערכה בנובמבר, בעיר Hanover בגרמניה. בתערוכה זו, הוצגו לראשונה כל הפרטים החדשים על הטרקטור החדש

מבוסס על כתבה שפורסמה בעיתון AGPRO
8.10.19

עד כה הוציאה החברה מספר דגמים אוטונומיים וחשמליים, אך זהו האחרון והקיצוני מכולם. אין לו תא נהג, וגם לא סרן אחורי, והכלי נישא על גלגלים מאחור.

עד כה נמסר שהטרקטור הוא בעל 500 קילוואט, או 680 כ"ס, אך לא ידוע עדיין אם מתחת למכסה מסתתרים מצברים מסוג תאי מימן או אמצעי אחר. ואמנם הסוד השמור נגלה  ב"אגריטכניקה" לעיני הקהל, יחד עם התכונות המאפיינות אותו.

הנעה והסעה חשמלית

טרקטור חשמלי אינו פולט שום מזהמים אל הסביבה, והוא מצטיין בפעולה שקטה. לטרקטור יש גם אספקת 100 קילוואט להפעלות חיצוניות למיניהן. כדי להדגים זאת, ג'ון דיר ויצרנית המכליות JOSKIN, פיתחו מכלית זבל נוזלי בעלת הינע חשמלי לשני סרנים.

ממסרת eAutoPowr, היא ממסרה רציפה ומפוצלת בעלת יעילות גבוהה.

אוטונומיה ומישכל.

מצלמות שמובנות בטרקטור, מאפשרות לו לנסוע במדויק בין שורות של גידולים, לחזור על פסי דריכה, ולעבד במרחק שווה ביןן פסי עיבוד.

בטכנולוגית BlueRiver, המצלמות מסוגלות להבחין בין צמחי הגידול הרצויים, לבין עשבי הבר ולפקח על הדברתם. כך ההוצאות על העישוב קטנות באופן מידיי.

New-Electrical-Autonomous-Tractor