ה-"מומנטום" של FENDT

    מחבר:
  • שלמה שמואלי

חברת FENDT, שחוסה מתחת לכנפיים הגדולות של קונצרן AGCO, מציעה לחקלאים מזרעה חדשה, בשם: "מומנטום", שמצטיינת בהרבה תכונות חדשניות. מזרעה זו, מיועדת להניח כל זרע, בעומק המיטבי ובמרווח הנכון, בכל תנאי פני השטח, השינויים בעומק הלחות, השאריות שעל הקרקע, ומהירות הנסיעה. עם זאת היא מיועדת גם למנוע הידוק מיותר, שורות מעוקמות ולהקטין למינימום, את זמני המילוי והניקוי, במעבר לזרעי גידול אחר

מבוסס על פרסומי Farming News, ינואר 20

המזרעה מיוצרת במדינת קנזס, עבור החקלאים בצפון אמריקה. היא מיוחדת בטווח גדול של שינויים בשיפוע, עם אוטומציה ליישור אנכי של יחידות הזריעה. אוטומציה זו, מופעלת על ידי מערכת הידראולית שמבוקרת על ידי חיישן מיוחד. הזרועות הצדדיות של הקורה הראשית, יכולות לנוע אנכית  בטווח של 1.67 מטרים, כדי לשמור על גובה קבוע מפני הקרקע בכל תנאי השטח.

ההידוק המינימלי, נשמר בזכות זה שהאופנים, נוסעים על פסי הדריכה של הטרקטור. האופנים מצויידים בצמיגי VF בעלי גמישות מעולה, אשר יכולים באותו לחץ אויר, לשאת הרבה יותר משקל מצמיגים רדיאליים. מערכת בקרה מיוחדת, מפחיתה את לחץ האויר, במעבר מנסיעה מנהלתית לעבודה בשדה וגם בהתאם לכמות הזרעים והדשן שבמיכלים. עם שימוש בצינוריות זרעים מתאימות, אפשר לזרוע במהירות עד 10 מייל לשעה, או 16.4 קמ"ש, שזו מהירות כמעט כפולה, ממהירות הזריעה המקובלת. המזרעה מסופקת ללקוחות במבחר גדלים, שבין 16 ל- 48 שורות ומרווחי שורות שבין 15 ל- 30 אינטש או מ-38 עד 76  ס"מ.

momentum