מגיל 14 ועד כאן – ראיון עם שרגא

ספר קצת על עצמך

נעים להכיר, שמי שרון קם, אבל כולם מכירים אותי בתור שרגא. אני בן וחבר קיבוץ מצר, מנהל את ענף החקלאות בקיבוץ שמורכב מגידולי שדה בנוסף גם מטע זיתים, אבוקדו וכרם יין

איך הגעת לתחום החקלאות ?

כבר בגיל צעיר מאוד, בשנות התיכון היינו עובדים יום בשבוע בענפים בקיבוץ. אני עבדתי במסגרייה, עד שבאחד מימי העבודה, המנהל של ענף גידולי השדה פנה אלי והציע לי לבוא לעבוד בחקלאות ולהתעסק במיכון.

ומשם – הכל  היסטוריה, נקשרתי והתחברתי לתחום, בו אני עוסק גם היום. למעשה, מגיל 14 אני עובד בתחום גידולי השדה, על כל גווניו. אחרי שנים בתחום, קיבלתי את המושכות לניהול הענף, ומאז אני שם. אפשר להגיד, שמהרגע שהגעתי לחקלאות, התאהבתי בתחום.

איך נראה יום העבודה שלך ?

אני מגיע בתחילת יום העבודה ופוגש את כל הצוות – השותפים שלי לעבודה. זהו תחום טעון ומורכב שמחייב עבודת צוות.

ישנם מגוון גדול של גידולים, שדורש התערבות של כל הצוות. בהתאם לכל גידול לדרישות ולפי הצורך של כל גידול,  אנחנו מפנים את כוח העבודה.

קשת התחומים בהם אני נוגע היא עצומה – החל מניהול חשבונות, דברים הקשורים לרכישה ותפעול של הציוד, התנהלות בנושאים של מיכון וכמובן אספקטים של הגידול עצמו. אני גם עוסק בתהליכים הקשורים לשיווק,  ומקיף את כל התחומים הקשורים לגידולים עצמם , כולל כמובן כל סל הגידולים שאנחנו מגדלים, מפני שכל אחד מהם מצריך את ההתייחסות האישית.

מהו ענף החקלאות בשבילך  ?

ענף החקלאות בעבורי הוא דרך חיים. אם אתה לא מחובר ולא אוהב את זה, אתה לא תחזיק בתחום.
חקלאות היא דבר שעושים מהלב. אתה יוצר, יוזם ועושה דברים ורואה את פרי עמלך.
זאת תחושה שקשה להסביר אותה, אך אין ספק שהיא דורשת ממך לא מעט אהבה וחיבור לקרקע ולטבע.
חלק ניכר מההצלחה של אותם אנשים שעובדים בחקלאות, הוא תוצאה של כך שהם מוכנים לחיות את החקלאות ביום יום ולאורך שנים.