ניו הולנד חוגגת 125

    מחבר:
  • שלמה שמואלי

"ניו הולנד" נוסדה על ידי חקלאים בעלי חזון, אשר המורשת שלהם מניעה את החברה עד ימינו אלה. מר "אייב צימרמן", הבין את החשיבות של פתרונות פשוטים ואמינים לחקלאים, אשר ייתמכו בהם ויעזרו להם להתקדם. למטרה זו, הוא הקים בית מלאכה לייצור כלים לחקלאות. מי היה מאמין אז, שבתי מלאכה מכאניים קטנים, שהוקמו בשנת 1895, בעיירת האיימיש "ניו הולנד" בפנסילבניה, יגדלו יום אחד להיות חברת ענק בינלאומית

מבוסס על כתבה של היצרן, מאי 2020

מר "הנרי פורד", היה בעל החזון להביא חידוש, שינחיל את המיכון לכל האנשים. כבר בשנת 1917, הוא בנה את הטרקטור הראשון, בעל מנוע השריפה הפנימית, אשר יוצר בקו לייצור המוני.

מר "ג'יובאני אניילי" מאיטליה, אשר ראה את החידושים במיכון, והבין עד כמה אפשר להפיץ מכונות חדשניות נוספות בין החקלאים, הציג בשנת 1952, את טרקטור  ה"פיאט" הראשון שלו.

מר "לאון קלייס" מבלגיה, שהקדיש את הידע הטכני שלו, כדי להקל על חיי החקלאים, יזם בשנת 1952, את פיתוחו של קומביין התבואות האירופאי הראשון, בעל ההסעה העצמית.

125 שנים, עברו מאז הוקמו בתי המלאכה של "ניו הולנד" בפנסילבניה. מאז הפכו החברות "ניו הולנד", "פורד טרקטורים" ו"קלייס", עם חברת "קייס", תחת המטריה של "פיאט", לקונצרן עולמי ענק, בשם CNH GLOBAL.