ג'ון דיר מלמדת מכונות

    מחבר:
  • שלמה שמואלי

כבר מזמן, דגלה חברת ג'ון דיר ברעיון של שימוש בהדמיה במערכות הייצור. כעת היא מכלילה אינטליגנציה בציוד חקלאי כמו טרקטורים, כלי אסיף ודומיהם.

מבוסס על פי האתר Enterprise AL

מר ג'וליאן סאנצ'ז, מנהל המרכז של החברה שנמצא ב"מולין אילינוי", מסביר שהחברה עוסקת בפיתוח של נהיגה אוטונומית, אך פירושו של דבר אינו רק בנהיגה, אלא משהו הרבה יותר מאתגר. הבעיה הקשה היא הסיווג של גידולים שונים. במרכז החברה מפתחים יכולת ניתוח אנליטי של דמות, כמו הגרגרים של התירס, שתוכל לכוונן את ציוד האסיף, לפי האיכות של הגרגרים. במקרים רבים ההבדלים הקטנים, בין הגרגרים אשר גדלו באזורים ובתנאים שונים, מקשים מאוד על המשימה.

לדוגמה, הוא מביא פיתוח אלגוריתם למעקב של תירס. למטרה זו, לקחו מספר ענק של תמונות גרגרים, ממרכז מדינת אילינוי. אבל לא רחוק משם, איכר זרע זן של תירס כלאיים, שהוא קצת שונה בצבע של הגרגרים.

לקומביין שיקצור את התירס משני המקומות, תהיה בעיה. השוני בגוון הצהוב של הגרגרים, יקשה עליו לאבחן את האיכות של היבול משני האזורים. איבחון של גידולים אחרים כמו הליפתית (שממנה מפיקים את שמן הקנולה) קשה עוד יותר בגלל הצבע והקוטן של הגרגרים.

הקניית הידע למכונות השונות הוא אתגר ענק, בגלל המספר הגדול של גידולים, של זנים שונים ושל תנאי גידול שונים. למרות זאת החברה ממשיכה להשקיע כסף רב ולנצל חוקרים רבים, כד לאפשר לחקלאים העתידיים בארה"ב ובעולם כולו, לייצר יותר עם חיסכון בימי עבודה, בזרעים, בדשנים ובחומרי הדברה.

Maize-grains

Different-grains