שני הזנקים שכדאי להכיר

אלפי מאמצי פיתוח חדישים נעשים בימינו ברחבי העולם, וחלקה של החקלאות לא נגרע ביניהם. בחרנו להביא כאן שני הזנקים (סטאראפים) חדשים, אשר אמורים לעניין את קוראינו באופן מיוחד.

מקור: אתר AgFunder

AUGMENTA: צוות פיתוח זה, שפועל באתונה, עוסק בפיתוח של מערכת "רובוטית" מתוחכמת, בשם: Field Analyzer, אשר תעזור לחקלאים לדשן ולרסס את שדותיהם בדיוק רב. המערכת כוללת פריט חומרה אשר מתחבר למכונה המתאימה, ושולט באופן אוטומטי על התזמון ועל הכמות של החומר הניתן כטיפול. החקלאי יכול להשגיח על הביצוע באמצעות טאבלט עם הרשת של Augmenta.

צוות הפיתוח של אוגמנטה קיבל 600 אלף דולר לפיתוח המכשיר, שכעת הוא עדיין בשלב "בטא" ועובר ניסויי שדה. המפתחים טוענים שהפיתוח החדש יוכל להגדיל את היבולים ב-12%, לשפר את איכות היבול עד 30% ולחסוך 15% בהוצאה לדשן.

דישון וריסוס מדויק. Augmenta

GREENLIGHT BIOSCIENCES: חברה זו עוסקת בייצור של קוטלי מזיקים בעלי התמקדות למינים השונים של המזיקים, כמו חיפושית תפוחי האדמה של קולורדו. הקוטלים הממוקדים מבטיחים ששום צמח רצוי ושום חרק רצוי לא ייפגעו. טכנולוגיה זו מתמקדת בפעולה על ה-NA ומתערבת טוטאלית בייצור של חלבון מסוים בחרק המזיק. למשל, טיפול אשר מונע גידול של כנפיים אצל מזיק מסוים, לא יפגע בשום חרק מועיל, כמו דבורה.

החברה גייסה לאחרונה סכום של 50 מיליון דולר, סכום כפול מזה שנאסף בגיוס הקודם, שנערך בשנת 2017.