מהנעשה בארגון – נובמבר 2019

    מחבר:
  • דורון אליהו

נובמבר השחון לא מנע מהמגדלים לזרוע את השדות. מדברים על כמות משקעים נאה בסוף השבוע ואני מקווה שהתחזיות יתממשו. בינתיים לא נותר לנו אלא לנצח את שאפשר…
ובמה עסקנו החודש?

הגנות חיטה:

בפגישת צוות ההגנות עם היועצים שלנו, עלה רעיון לרכוש בבורסה חוזים על חיטה רכה (שיקגו) במחיר גבוה בהשוואה למחיר חיטה קשה (קנזס). הרעיון הוסבר במכתב למגדלים וישנה הענות גדולה. לאלה שטרם הספיקו להזמין הגנות , עדיין קיימת האפשרות עבורכם.

שיווק משותף שעורה:

עד כה, הביעו רצונם חלק ניכר מהמגדלים להתחבר לשיווק המשותף דרך הארגון. במהלך החודש הקרוב אפנה למגדלים שהביעו רצון ראשוני, לבירור נושא ההתחייבות לאספקה, כך שנוכל לדעת מהי הכמות הצפויה לשיווק על ידינו. אני קורא שוב לכל המעוניין, לפנות אלי בנושא.

מו"מ מזונות גסים:

אכן, זהו הנושא "החם" של החודש האחרון. אנו דנו עם פורום מרכזי המזון במספר פגישות בחודשים האחרונים ובמהלך החודש הזה מתכננים פגישה אחרונה ומכרעת. אנו מקווים מאוד להגיע לסיכום שייתן מענה ומרגוע לענף ל 3 שנים הבאות. אנו נעדכן ברגע שיהיה מה.

פגישה עם גד"שים בנגב:

החודש התקיימה פגישה עם מנהלי הגד"שים והפלחה של הנגב במטרה לעדכן לגבי הנושאים הנמצאים בטיפולנו וכן לשמוע הערות המגדלים. אנו מתכננים להמשיך ולקיים מפגשים כאלה גם באזורים נוספים.

מערכת "תוכי":

לצורך התארגנות מחודשת בכל הקשור למחקרים ודיונים בנושאי מחקר, עלינו לאוויר עם תוכנה חדשה המאפשרת ליצור במה לחוקרים, מדריכים, רומ"אים ועובדי הארגון, לצורך הרחבת הידע המקצועי והבנת הצרכים מהשטח. אי לכך, התקיים בשדות ים יום הדרכה להכרת התוכנה. לצערנו לא כולם הגיעו ולכן נקבע יום נוסף להדרכה – 30/12, 8:30 בבוקר במשקי הדרום.

גידולי תעשייה:

החודש התקיים יום מרוכז בנושא גידולי התעשייה – עגבניות, תירס ואפונה, סיכומי מחקרים, סיכומי מבחני זנים והחלטה על מחקרים בתחום לשנת 2020 .

אפונה:

החודש עסקנו רבות בכתיבת הסכם חדש לאפונה לשנים 2020-2023 (ל-4 שנים). מעבר להסכמות אליהן הגענו עם המפעל, היה צורך לעדכן את ההסכם ולהתאימו לשינויים בהתנהלות לעומת זו שהיתה נהוגה עד היום. אי לכך, לקח זמן רב עד שיצאה טיוטת הסכם מוסכמת על כלל הצדדים. כרגע, אנו ממתינים לאישור המפעל לסעיפי ההסכם כדי שנוכל לפרסמו לצורך חתימת המגדל עליו.

בינתיים – החלו זריעות האפונה ואנו מאחלים לכולם עונה מוצלחת.

אירוע סוף עונה ב"הדסים":

בחודש שעבר התקיים בחברת הדסים אירוע רב משתתפים לציון "סוף עונה" בהדסים. קצת מוזר לקרוא לזה סוף עונה כי ב"הדסים" אין סוף עונה. עובדים סביב השעון שנה שלמה. ברצוני לברך על האירוע ולהודות על עשייה ברוכה למען ענף התעשייה.

ניפגש בחודש הבא…

שלכם,
דורון אליהו
050-7779897
doron@cotton.co.il