ניהול ידע ורגולציה – אוקטובר 2019

  מחבר:
 • מירי אטיאס

פתחנו החודש קבוצת וואטסאפ חדשה לארגון. אנו מזמינים אתכם להצטרף אל קבוצת הוואטסאפ החדשה שפתחנו. בקבוצה נשתף בהודעות ובעדכונים מהארגון.
להצטרפות, לחצו על הקישור המצורף >> https://bit.ly/2n70QR4

חדש באתר אוקטובר 2019 (ידיעות נבחרות):

חדשות ועדכונים

תעריפי המים לשנת 2020

פירוט תעריפי המים לחקלאות ולצריכה ביתית, החל מינואר 2020

להמשך קריאה

 האגודה לעשבים רעים

ביום רביעי ה-18 לדצמבר, במשכן לאומנות בקיבוץ עין חרוד, מתוכנן יום עיון בנושא התמודדות אינטגרטיבית עם עמידות עשבים רעים לקוטלי עשבים.
תכנית יום העיון תפורסם בהמשך. אנא שריינו את התאריך.

להמשך קריאה

קורס גידולי מספוא – דצמבר 2019

קורס מקיף בנושא גידולי מספוא יתקיים בחודשים דצמבר 2019 וינואר 2020 בבית דגן. הקורס מיועד לחקלאים ולעוסקים בתחום המעוניינים להרחיב ולבסס את ידיעותיהם בתחום
להמשך קריאה

ניר ותלם אונליין

חידושים בטרקטורי Puma

סידרת טרקטורי פומה של קייס, עברה לאחרונה מקצה שיפורים. כל המנועים עונים לתקן דרגה חמש, של תקנות הפליטה המותרת.

להמשך קריאה

ג'ון דיר וקלאאס משתפות פעולה

ג'ון דיר, קלאאס ו-365 farm net, חברו יחד לפיתוח של מה שנקרא: Manufacturer-independent cloud-to-cloud solution (או DataConnect service). בצורה דומה למערכת Isobus, משתמשי הקצה יכולים להחליף ביניהם נתונים, דרך ממשק משותף, כמו גם לבקר ולתקשב לכל צי המכונות, שמשתמשות באותה מערכת

להמשך קריאה

החיים הנסתרים של פתוגן התירס

מחקר חדש שנערך במכון המחקר מיגל מגלה כי הפטרייה הגורמת למחלת הנבילה המאוחרת בתירס איננה תוקפת שדות תירס בלבד אלא גם גידולים נוספים כמו אבטיח, כותנה ועוד

להמשך קריאה

אפיון של גורמים שונים על נביטת קינואה בתנאים מבוקרים

גידול המספוא הגס בישראל מתבסס בעיקרו על חיטה לתחמיץ או שחת אשר גדלה בחורף בתנאי בעל. הבעיות העיקריות של החיטה לתחמיץ הן יבול לא גבוה (כ- 1.1-1.3 טון חומר יבש לדונם), העדפה של החקלאים לגידול חיטה לגרעינים, ומחסור בגידולים תחליפיים במחזור הגידולים. אחד הפתרונות המוצעים למחסור הצפוי במספוא גס הוא פיתוח גידולי מספוא חורפיים עם יבול גבוה שעשויים להוות תחליף לחיטה, ובכך לשפר את כדאיות הגידול של מספוא גס

להמשך קריאה

אירועים מתוכננים לנובמבר 2019: לוח אירועים

מערכות מידע

במסגרת פעילות ניהול ידע, אנחנו בוחנים מערכות חדשות לארגון ולמגדלים. בין המערכות אשר נשקלות:

 • מערכת ERP –התקיימה ישיבת צוות מיקוד ב-26.9 . הישיבה כללה נציגים מהגד"שים אשר מכירים מערכות ניהול גד"ש. בעקבות הפגישה, אנו בוחנים מספר אפשרויות להתקדמות לקראת סטנדרטיזציה בניהול נתוני הגד"ש וכן באיסוף של Big Data.
 • מערכת לניהול ידע – פגישת הדרכה והתנעה למערכת "תוכי" מתוכננת ל-26.11. "תוכי" זו פלטפורמת עבודה וירטואלית, מבוססת בינה מלאכותית לארגונים, צוותים וקהילות. בעזרת המערכת נענה על שני אתגרים מרכזיים:
  • יצירת קהילה מקצועית ואינטראקטיבית לשיתוף ידע ומחקרים.
  • מעקב על ביצוע המחקרים לאורך השנה, משלב פרסום ה"קול קורא״ ועד לסיום המחקר. פעילויות נוספות
   • מחירון – החודש נפגשנו עם מספר יבואנים/יצרנים על מנת לעדכן את המחירון החדש  אשר יפורסם בתחילת 2020. ניתן להעביר אלינו הערות/ בקשות בנושא המחירון בימים אלה לטובת שיפור הנתונים והממשק.
   • שיתופי פעולה – מתוכנן שיתוף פעולה בקרוב עם ארגון עובדי המים לטובת העשרת האתר בתחומים הקשורים להשקיה. כמו כן, הארגון ישתף פעולה עם האגודות המדעיות למחקר חקלאי בישראל לטובת ארגון הכנס המתוכנן ב-.2020.
   • ספר החיטה – הספר מוכן ונמצא בהגהה סופית לקראת הדפסה.רגולציה
    • מיסוי חלקי חילוף וכלים – בפגישות עם יבואנים הועלתה הסוגיה של הטלת מכסים על חלקי חילוף וכלים מסוימים. בכוונתנו לבדוק את הנושא על מנת לאפשר הוזלת מחירי ציוד למגדלים.
    • JDlink – קיבלנו עדכון כי משרד התקשורת אישר את פרוטוקול התקשורת הנדרש להעברת מידע מציוד של ג'ון דיר למערכות מידע ממוחשבות. הארגון מנסה לסייע בקידום הנושא גם מול חברת ג'ון דיר בתקווה כי נוכל לעשות שימוש בפתרון בהקדם.
    • בקשות לסיוע בהכנסת כלים לטובת קבלת מענקים – אנו מנסים לסייע בבקשות שהתקבלו להכנסת כלים חדשים.
    • החזר בלו על הסולר – לאור שאלות בנושא, אנו מעוניינים להזכיר כי אופן הרישום לקבל החזר נמצא באתר האינטרנט של הארגון: https://falcha.co.il/news-updates/news/diesel-tax-refund/#more-1684

     

    בברכה,
    מירי אטיאס
    052-3610047
    miri@cotton.co.il