ניהול ידע ורגולציה – יולי 2019

    מחבר:
  • מירי אטיאס

אתר האינטרנט החדש של ארגון עובדי הפלחה ממשיך לצבור תאוצה. מספר הנרשמים לניוזלטר שלנו חצה כבר את 100 הנרשמים.

לאור בקשות נרשמים, איחדנו את הניוזלטר וכעת ניתן לקבל את הניוזלטר בצורה מרוכזת עם כל הידיעות החדשות במייל שבועי אחד בלבד (במקום שלושה), בימי ראשון בבוקר.
לחצו כאן להרשמה לניוזלטר >>

נשמח לקבל הערות, הארות ורעיונות לשיפור.

 

חדש באתר יולי 2019 (ידיעות נבחרות):

חדשות ועדכונים

נוהל תמיכה למיכון וטכנולוגיות חדשות, חקלאות מדייקת ומיכון חוסך כוחתוספת מיכון מאושר – בהמשך לנוהל שפורסם בינואר 2019 פרסם משרד החקלאות ופיתוח הכפר תוספת מכונות לרשימה. להמשך קריאה >>

חקלאות 2018 – סיכום שנתי ועיקרי ההתפתחויות – מצגת של אילנה דרור מהתאחדות חקלאי ישראל. להמשך קריאה >>

ענף החקלאות בישראל – תמונת מצב כלכלית לשנת 2018 – החטיבה למחקר, כלכלה ואסטרטגיה במשרד החקלאות מציגה את הדו"ח השנתי. מטרת הדו"ח היא להציג תמונת מצב כלכלית של ענף החקלאות ולסקור את ההתפתחויות בענף. להמשך קריאה >>

עדכונים נוספים >> 

 

ניר ותלם אונליין

מסי פרגוסון: שלושה דגמים קטנים חדשים – החברה החליטה לייצר שלושה דגמים חדשים, לפלח השוק של טרקטורים מתחת ל-100 כ"ס. להמשך קריאה >>

עדכון לתוכנה של ג'ון דיר – עדכון בתוכנה של ג'ון דיר מאפשר קבלת נתונים מדויקים יותר וכן התאמה וסנכרון בין כלים שונים של החברה. להמשך קריאה >>

ניו הולנד רכשה קווי ייצור של מיכון לשחת ועיבודי קרקע – חברת הענק רכשה את חברת KONGSKILDE ועשתה צעד נוסף בדרך להיות ספקית של כל המיכון החקלאי. להמשך קריאה >>

מגדלי הדרום – סיור וכנס מגדלים – מצגות – מצגות שהוצגו בכנס מגדלי הדרום שנערך ב-15.7.19. להמשך קריאה >>

ידיעות נוספות >>

 

אירועים מתוכננים לאוגוסט 2019 >>

 

מערכות מידע

במסגרת פעילות ניהול ידע, אנחנו בוחנים מערכות חדשות לארגון ולמגדלים. בין המערכות אשר נשקלות:

מערכת ERP – הבעיה הקיימת כיום הינה עבודה ידנית מרובה לטובת איסוף נתונים במערכות ניהול גד"ש. במהלך החודש נפגשנו עם ספקים רלוונטיים ויועצים ובכוונתנו לבצע בדיקה מעמיקה יותר מול נציגי הגדש"ים הרלוונטיים על מנת לבחון אופני התקדמות ולהציע מערכת מתאימה לניהול הגד"ש. במידה ויש מתעניינים להצטרף לצוות אשר יבחן אפשרויות, אנא עדכנו אותנו בהקדם.

מערכת ניהול קשרי לקוחות (CRM) – הושקה לאחרונה לתקופת ניסיון בארגון עובדי הפלחה.

מערכת לניהול ידע – נמצאת עדיין בשלבי אפיון ראשוני. המערכת תתמוך בניהול תפעולי של המחקרים אשר ממומנים ע"י הארגון וכן תאפשר ניהול קהילות סביב נושאי המחקר ונושאים נוספים.

 

פעילויות נוספות

שיתופי פעולה – במהלך יולי, נערכו פגישות עם המארגנת של אגריטך ועם אגרידרה על מנת לבחון אופנים לשיתופי פעולה.

פעילות מול חוקרים – ספר החיטה החדש אשר נערך ע"י ד"ר דוד בונפיל, נמצא בשלבים מתקדמים לקראת פרסום. נעדכן כאשר יהיה מוכן סופית. כמו כן, אנו עושים מאמצים לקדם מענק למחקר חשוב מול המדען.

השוואות בין טרקטורים – בפנייה אלינו לטובת השוואה של צריכת דלק בין טרקטורים, הפנינו לאתרים הרלוונטיים אשר מציגים השוואות. לדוגמה: DLG. האתרים הללו נמצאים בדף הקישורים באתר האינטרנט שלנו לשימושכם.

השקת פורום חדשנות בחקלאות – השקת הפורום נקבעה ל-11.9.19, מטרת הפורום הינה לאתר פתרונות טכנולוגיים חדשניים לטובת צרכים של גד"שים. תוכנית מפורטת תישלח לצוות אשר הוגדר לקראת המפגש.

חקלאות על הבר – ערב "חקלאות על הבר" מתוכנן לפני ראש השנה, ב-19.9.19. הזמנה מסודרת תישלח בהמשך. אנא שריינו תאריך.

 

רגולציה

משרד התחבורה – הושגו הסכמים ראשוניים עם חמישה מכוני רישוי אשר מוכנים לשלוח בוחן לחקלאי במקרים של טסט עבור טרקטור 2.55 מטר. כמו כן, אנחנו בודקים אופציה מול הגורמים הרלוונטיים של העברת טרקטורים בעלי רצועות גומי ממספר שחור לצהוב. נדאג לשלוח עדכונים כאשר תושג התקדמות.

מס הכנסה – הפנינו לגורם המתאים לפתרון בעיית רישום של ציוד חקלאי לטובת החזר מס על הבלו. אנו מזכירים כי בכל בעיה של טיפול בנושאים הללו, ניתן לפנות אלינו להתייעצות או סיוע לפי צורך.

משרד החקלאות – נפגשנו החודש עם מספר גורמים לפגישות היכרות ועדכון: חגי שניר, מנהל שה"מ; אורי צוק בר וגיא מור מהחטיבה לאסטרטגיה; ד"ר מיכל לוי, סמנכ"ל בכיר למינוף המו"פ החקלאי והחדשנות. בתקווה לקדם נושאים בוערים בתחומי האחריות שלהם.

תק"צ – נערכה פגישה עם מיכי דרורי, ראש המחלקה המשפטית, לטובת התעדכנות בתחומים של מקרקעין.

מוזמנים לפנות אלינו בכל קושי שאתם נתקלים בו מול הרשויות השונות ונשתדל לסייע.

בברכה,
מירי אטיאס
052-3610047
miri@cotton.co.il