ניהול ידע ורגולציה פברואר 2021

  מחבר:
 • מירי אטיאס

אנו ממשיכים בסדרת ההרצאות "גד"ש בנעלי בית" בקבוצת הפייסבוק, בימי חמישי בשעה 17:00, רשימת ההרצאות המתוכננת החודש:

 • 4.3 מגמות גלובליות בתחום המזון, לימור בן אליהו אבראשי, חטיבת השיווק תנובה
 • 11.3 הסיכון שומר הראש שלנו, ד"ר גדעון בן נון
 • 18.3 קניין רוחני בחקלאות, אילן קרן, משרד פטנטים וייעוץ קניין רוחני
 • 25.3 סטוריטלינג בחקלאות, איילת גרדמן, מנכ"ל AGPR תקשורת בין אישית, דיבור בפני קהל, סטוריטלינג והצגה אפקטיבית

להצטרפות לקבוצת הפייסבוק, לחצו על הקישור המצורף https://bit.ly/2RxkzVY:

חדש באתר פברואר 2020 (ידיעות נבחרות):

 חדשות ועדכונים

הנכם מוזמנים להשתתף בסדנה הכוללת שלושה מפגשים בנושאי כלכלה.
במהלך הסדנה נעסוק בשאלות שמתאימות לענפי החקלאות השונים: תמחור הגידול,
השוואה בין חלופות, בדיקת כדאיות הגידול, הכנת תזרים מזומנים ועוד

להמשיך לקרוא

מצ"ב הסבר קצר על הוספת המחירון למסך הבית במכשירי הסמארטפון השונים

להמשיך לקרוא

 • ניר ותלם אונליין 

הדברת עשבים בגידולי שדה שונים הולכת ונעשית יותר קשה בעיקר בשל רגולציה תובענית והוצאת תכשירים ותיקים מהשימוש, וכן בשל התפשטותם של עשבים רעים (ע"ר) רבים בהם התפתחה עמידות למנגנוני פעולה שונים של קוטלי עשבים

להמשיך לקרוא

טף: גידול חדש, בעיה ישנה: אפיון אוכלוסיות החרקים בצמחי הטף הגדלים בישראל והבנת מנגנוני התקשורת ביניהם

להמשיך לקרוא

קונצרן AGCO , השיק לאחרונה את הסידרה האחרונה של טרקטורי Challenger MT800

להמשיך לקרוא

אירועים מתוכננים מרץ 2021: לוח אירועים

פעילויות נוספות

 • מפגש סיכום שנה – כ-40 משתתפים הצטרפו אלינו למפגש בזום החודש שכלל הצגה עם שחקני פלייבק נענע, מצגת לסיכום שנה והדרכה קצרה למחירון הדיגיטלי. ההצגה והמצגת יפורסמו גם באתר שלנו בקרוב לטובת כל מי שלא השתתף.
 • פורום חדשנות – לפני כחודש נערכה פגישה עם חברת טרנדליינס, בה הוצגה פעילות החברה. חברת טרנדליינס משקיעה בטכנולוגיות חדשניות ומעוניינת בקשר עם החקלאים על מנת לפתח פתרונות מותאמים לגד"ש. החודש נפגשנו בשני גד"שים באזור השפלה והדרום. מזכירה שוב שניתן לפנות אלינו על מנת להפגש ולהציג בעיות בכל התחומים: דישון, השקיה, ריסוס, מיכון ועוד.

 • צומחים ביחד – המפגשים הראשונים באיבים ובשריד כבר החלו בהצלחה, 3 מבין 4 הרצאות העשרה למנהלים כבר נערכו. אנו מאחלים למשתתפים הצלחה והנאה מתכנית זו לפיתוח מנהלים.
 • קורס מיכון – בהמשך לשיתוף פעולה של ארגון עובדי הפלחה עם הרשות לשיקום האסיר, ב-21.2 ערכנו מפגש בסעד עם מנהלי גד"שים מאזור הנגב, איציק אמיתי, יוסי קשתי (מנהל התכנית), אביבה ממכללת ספיר ונציגים מרשות לשיקום האסיר. הקורס מתוכנן להיפתח באפריל 2021  וימשך כ-3 חודשים. בפתיחת הקורס, נזמין שוב את מנהלי הגד"שים למפגש עם המשתתפים במכללת ספיר . נבדוק אופציה להדגמות של כלים בחלק מן הגד"שים ולאפשרויות גיוס לעבודה של המועמדים. ארגון עובדי הפלחה יהיה כמובן שותף מלא ויסייע בארגון מרצים, מקומות להדגמה או כל עזרה אחרת שתידרש. אנו רואים במיזם זה , בתקווה ויצליח, כמיזם המאפשר פתרון לשני הצדדים. הוא יכול לסייע לגד"שים בגיוס אנשי מיכון אשר חסרים להם מאוד וגם לסייע לאסירים משוחררים להשתלב במעגל העבודה.

רגולציה

 • GPS – בחודש הקרוב מתוכננות מספר פגישות המשך עם חברות טכנולוגיה אשר יציעו מספר פתרונות. אנו מתכננים להציג את חלקן גם למגדלים על מנת לקבל חוות דעת ליכולת ישימות.
 • מענקים משרד החקלאות – לאחר פגישה שהתקיימה עם אפרת הדס, אנו מזכירים כי המענקים שכלולים בשלב זה במשרד החקלאות הינם רק לטכנולוגיות חדשות מהשנתיים האחרונות. לדאבוננו אין מענקים עבור מיכון חקלאי בכלל (טרקטורים, קומביין, כלי עיבוד וכו) במסגרת הקיימת כיום. אנו מקווים כי נצליח לקדם מענקים למיכון בגד"ש במסגרת העבודה האסטרטגית שלנו עם משרד החקלאות.

בברכה,

מירי אטיאס, 052-3610047, miri@falcha.co.il