ארגון עובדי הפלחה
מחירון דיגיטלי
ניר ותלם 3
גלבוע טייר סנטר

עדכוני מדור מיכון

1/01/2012

הקורס למיכון חקלאי במדרשת רופין נפתח ב-17/10/11. יש עשרה משתתפים – שמונה מהנגב/דרום; שניים מהעמקים. סה"כ 150 שעות לימוד.

 

משרד התחבורה אישר את העברת הטרקטורים ברוחב מעל 2.55 מטרים מגף צ.מ.ה לאגף הרישוי. לפיכך, לנהיגה על הטרקטור הנ"ל יהיה צריך רישיון מספר 1 לטרקטור, ולא היתר לנהיגה במכונה ניידת. לכן, ברגע שטרקטור מקבל מספר צהוב – הוא רשאי לגרור.

 

בעבר, ברישיונות הטרקטורים הרחבים היה רשום "רשאי לנהוג ברישיון 1", אלא שאגף הרישוי הנחה את רשם גף צ.מ.ה לשנות זאת ל"רשאי לנהוג בהיתר למכונה ניידת". עד כניסת התקנה החדשה, ביוני 2012, אין צורך ברישיון למכונה ניידת (תקופת מעבר). לכן ביקשנו ממשרד התחבורה לזרז את מעבר הטרקטורים הרחבים לאגף הרישוי. קיבלנו הבטחה שבקשתנו תוסדר. אנחנו נמשיך לעקוב אחרי ההליך. טרקטורים רחבים חדשים החלו לקבל רישיון צהוב.

 

בדיקות עשן – משרד התחבורה מחייב לעשות בדיקות עשן לטרקטורים בעת הטסט. בעבר פנינו וביקשנו להחריג את הטרקטורים מהצורך בבדיקות עשן, מפני שטרקטורים ישנים, מלפני כניסת תקני היורו לפליטה, לא יעברו את הבדיקות. לאחרונה, פנינו ביחד עם איגוד המוסכים וביקשנו לבטל את הגזרה. עדיין לא קיבלנו תשובות. ממשיכים בטיפול.

 

היתר נסיעה על דרך סלולה (כביש) – לבקשתנו, אגף הרישוי משנה את הנהלים והטרקטורים הרחבים יוכלו לנסוע על הכביש, או באישור קצין משטרה, או בליווי של רכב.  

 

המעקב אחרי עבודת הקטפות העוטפות, J.D. 7766 – בסה"כ, הקטפות עמדו בציפיות. זו התקדמות טכנולוגית מרשימה. היו קצת תקלות באחת מהקטפות. בממוצע, שתי הקטפות קטפו 5,300 דונם כל אחת. היו מעל 30 ימי קטיף.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד