ארגון עובדי הפלחה
ניר ותלם 3
מחירון דיגיטלי
גלבוע טייר סנטר

אורי אריאל: התאחדות חקלאי ישראל מייצגת את ציבור החקלאים

5/11/2015

ביום רביעי, 5 בנובמבר 2015, הוציא אורי אריאל, שר החקלאות ופיתוח הכפר, מכתב בנוגע לשאלת ייצוג ציבור החקלאים במשא ומתן מול הממשלה. במכתב, אליו מכותבים ראש הממשלה בנימין נתניהו וכן שרים, חברי כנסת ומנכ"לים, כתב אורי אריאל כי ברצונו לעשות סדר היות שבתקופה האחרונה קיים בלבול בין שרי הממשלה ומשרדיה בנוגע לייצוג החקלאים.

במכתב מדגיש השר אריאל כי "הארגון היחידי המוסמך בקרב החקלאים לנהל משא ומתן או כל סוג של הידברות הינו התאחדות חקלאי ישראל, בראשותם של מאיר צור – יו"ר ההתאחדות ואבשלום וילן – מזכ"ל ההתאחדות".

"אי לכך, אודה באם כל הפעילות הרשמית, לרבות משאים ומתנים בנושאי חקלאות, תבוצע אך ורק עם התאחדות חקלאי ישראל".

המכתב נשלח על רקע מחלוקת קיימת, שהתגלעה בין ארגוני החקלאים עוד בתחילת המאבק. אנשי התאחדות האיכרים והחקלאים, בראשות דובי אמיתי, אינם מקבלים את הנהגת התאחדות חקלאי ישראל ומנסים להנהיג מאבק משלהם, כמו קיום הפגנה נוספת מול משרדי הממשלה. בעקבות המכתב ששלח השר אריאל ופסיקתו החד משמעית, נרשם הישג להתאחדות חקלאי ישראל.

 

"מגמה חיובית ללכת לקראתנו"

לעומת ההישג הציבורי-תדמיתי, המשא המתן המעשי נמשך וכולל עליות וירידות.

במכתב ששלח חיים חבלין לציבור החקלאים, נאמר כי במסגרת דיונים מול האוצר, בניצוחו של יענקלה מוסקוביץ מרמת הנגב ובליווי צמוד של בועז סופר, מנהל רשות המסים לשעבר, הוכנסו מספר נושאים לטיפול, ביניהם נושא האגרות הגבוהות, אותן דורשים החקלאים להקטין משמעותית עד ביטולן.

"יחד עם זאת, לפי שעה נושא האגרות נשאר על כנו ועל מנת לקבל אשרות לשנת 2016 יש לשלם אותן בזמן".

"בעקבות דו"ח חמור של מבקר המדינה על רשות האוכלוסין, דו"ח המבקר את הסחבת הרבה בתהליך מתן ההיתרים וכתוצאה מכך העובדים אינם חוקיים, רישיונות הטרקטורים אינם בתוקף וכדומה, החליטו במנהל האוכלוסין להקדים את התהליך כך שב- 1.1.2016 יהיו ההיתרים בתוקף. זאת הסיבה המרכזית לפתיחת אתר התשלומים".

עוד מוסיף חבלין במכתבו כי התשלום הינו חובה ומי שאינו משלם מסתכן בשלילת ההיתרים. רשות האוכלוסין נענתה לבקשה להקל על החקלאים ופרסה את האגרה ל-18 תשלומים.

בסיכום המכתב כותב חבלין כי כל הסוגיות שנותרו פתוחות מול האוצר, קרי הכרה בהוצאות עובדים, הקטנת תשלומי האגרות עד לביטולן, נקודות הזכות (בנושא זה ממתינים להחלטתו הסופית של בג"ץ) וכן ההקלות מול ההתנהלות במנהל האוכלוסין, נמצאות במכלול הדיונים מול האוצר "ובהחלט יש מגמה חיובית ללכת לקראתנו".

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד