ארגון עובדי הפלחה
מחירון דיגיטלי
ניר ותלם 3
גלבוע טייר סנטר

ביטול מס מעסיקים – הישג למחאת החקלאים

שר החקלאות אורי אריאל ושר האוצר משה כחלון החליטו על ביטול מס המעסיקים על עובדים זרים בענפי החקלאות. ביטול המס ייכנס לתוקף ב-1 בינואר 2016
8/10/2015

מיד לאחר סיום חג סוכות ועם ירידת היורה הראשון ברחבי הארץ נרשם ההישג הראשון הממשי של מחאת החקלאים. שר החקלאות אורי אריאל ושר האוצר משה כחלון החליטו על ביטול מס המעסיקים על עובדים זרים בענפי החקלאות ועל הגדלת הניכויים המותרים למעסיקי עובדים במאות שקלים.

כפי שהתחייב לפני כחודש, ובהמשך לדיונים עם שרת המשפטים איילת שקד, החליט שר האוצר על הגדלת הניכויים שיותרו למעסיקי עובדים לכ-530 שקל. מדובר על תוספת של כ-300 שקל מעבר לניכויים המוכרים כיום. משמעות המהלך הינה חיסכון של כ-16,000 שקל בשנה לחקלאי בממוצע ו-100 מיליון שקל בשנה לכלל החקלאים במשק.

השרים הנחו את אנשי הדרג המקצועי במשרדיהם לגבש מתווה מוסכם בשיתוף התאחדות חקלאי ישראל בתוך שלושה שבועות, וזאת בהמשך לפניית יו"ר ועדת הכספים משה גפני. ביטול מס המעסיקים ייכנס לתוקף ב-1 בינואר 2016.

עוד החליטו השרים על שורת צעדים שאמורים לתרום לשמירה ולפיתוח החקלאות בישראל. בנוסף לדיונים בנושא מיסוי העובדים הזרים, מינו השרים צוות אשר אמור לגבש תכנית כוללת לטיפול בשוק המזון הטרי, ובכלל זאת הורדת פערי התיווך, שינוי וייעול התמיכה הממשלתית בחקלאות תוך הפחתת המחיר לצרכן, פיתוח החקלאות ושימור ההתיישבות בישראל.

 


מפגינים בהפגנת החקלאים מול הקריה החקלאית בבית דגן באוגוסט האחרון

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד