ארגון עובדי הפלחה
ניר ותלם 3
מחירון דיגיטלי
דף מידע מס' 1
12/11/2006

 

דף מידע מס' 1

 

 

התברר לי משיחות עם מגדלים, שאין הם מסתפקים במאמרים החדשיים שלי ושל פיני מהר"מ ב"גן שדה ומשק", ושהם מעוניינים לקבל מידע יותר תכוף. ולכן, אשתדל להוציא מדי פעם דף מידע ובו אמסור מידע עדכני בנושאים השונים. דף המידע יופץ דרך אתר האינטרנט של הארגון, ודרך רכזי ועדות מגדלים האזוריות.

 

מחיר החיטה הצפוי

מחירי החיטה הקשה בבורסת קנזס, אליהם אנו צמודים, נושקים ל- 500 סנט לבושל, שפירושו: בסביבות $180 לטון, ובתוספת כ- $50 הובלה, פרמיה ושונות, המחיר הינו בסביבות $230 לטון.

זהו מחיר טוב ואנו תקווה שמחיר זה יישאר עד לעונת הקציר. אלא מאי, מדובר בבורסה שעולה ויורדת, ולא תמיד לפי רצוננו, או רק לפי היצע וביקוש, אלא אף לפי גחמות של ספקולנטים שונים, ויתכן שתהיה התמוטטות עתידית. ולכן, חשוב מאד לעשות הגנה על מחיר הבורסה.

ניתן לעשות דרכנו הגנה למחיר של כ- $200 לטון, בעלות של $8 לטון. עד היום הזמינו הגנות לכ- 55,000 טון. אני קורא לך לבטח את מחיר החיטה.

 

זרעי חיטה

אנו נמצאים בתחילת עונת הזריעה, ובפרסומים קודמים קראנו למגדלים לזרוע זנים, שהפוטנציאל שלהם לאינדקס גלוטן גבוה – טובים יותר. יש להקפיד לנהוג כך ולמנוע ערבוב של זנים, ולצורך מעקב יש לשמור על הזהות של הזן אף בעונת הקציר.

 

עתירת טחנות הקמח

מספר טחנות קמח הגישו, נגדנו ונגד משרד החקלאות, עתירה לבימ"ש, שמטרתה לנתק את הלינקג' בין מחיר החיטה המיובאת מארה"ב לחיטה שלנו. הנימוקים שלהם הם משני כיוונים:

א.        החיטה הישראלית נחותה מהחיטה האמריקאית ולכן אין להשוות מין בשאינו מינו.

ב.        ניתן לייבא חיטה איכותית, כמו החיטה הישראלית, אף מאירופה ובמחיר נמוך מחיטה אמריקאית.

אנו בתחילת הדיונים המשפטיים, ומכינים את התשובה לעתירה. מה שברור, שעלינו, המגדלים, לא לתת נשק בידי העותרים, ולכן יש לעשות את המקסימום לייצור חיטה איכותית.

אני אעדכן אתכם בהמשך בכל התפתחות הקשורה לעתירה חמורה זו.

 

 

בידידות,

ובתקווה לחורף גשום,

 

                                                                                גרשון שליסל

                                                                                מנכ"ל      

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד